Doktorlar “çocuğunuz olmaz” demişti

Doktorlar “çocuğunuz olmaz” demişti

Evliliğimizin ilk yılında çocuk sahibi olamayınca biz de her çift gibi doktora gittik. Muayeneler sonucunda ne eşimde ne de bende bir problem bulunamadı. Doğal yolla gebe kalabileceğim söylendi. Biz de umudumuzu kaybetmedik. Ancak 5 yılın sonunda hala çocuk sahibi olamayınca bu durumun ciddi bir şekilde araştırılmasını istedik. Teşhisimiz sebebi bilinmeyen infertilite idi.

1 aşılama deneyimimiz oldu. Sonuç alınamayınca tüp bebek tedavisine yöneldik. İlk üç denememiz başarısızlıkla sonuçlandı. Dördüncü deneyimimizde ise kimyasal gebelik yaşadık. Doktorlar en sonunda çocuğunuz olmaz dedi. Biz de artık çocuğumuz olmayacağı gerçeğini kabul edip hayatımıza buna göre devam ettik. Ancak içimden bir ses vazgeçmemem gerektiğini söylüyordu. Arada internetten doktorları araştırıyordum. Bir gün yine araştırma yaparken Recai hocaya rastladım.

Centrum klinikte sperm ayrıştırma tekniğinin olması hoşuma gitti. Eşime bundan bahsettim. Cesaretimizi topladık ve görüşmeye geldik. Hocamız tüm tetkiklerimizi yaptıktan sonra genetik sıkıntımız olabileceğinden bahsetti. Tüp bebek tedavisine başladık. Oluşan embriyolarımızı genetik teste gönderdik. Ne yazık ki olumlu sonuç alamadık. Altıncı denememiz de ise hiç embriyomuz oluşmadı. Yedinci denememizde ise transferi gerçekleştirilen embriyomuz ne yazık ki tutunamadı. Sonuncu denememiz de ise yumurta gelişimi çok dengesiz oldu. Geriden gelen yumurtaları büyütmek için uğraştık. Yeniden genetik teste gönderdik ve sağlıklı gelen embriyomuz transfer edildi. Çok şükür ki bu uzun sürecin ardından gebe kaldım. Oğlum Muhammet Eymen şuan 14 aylık. Yıllar süren evlat hasretimiz başta Recai Pabuçcu daha sonra Centrum ailesi sayesinde son buldu. Hepinize içten teşekkürlerimizi bir borç biliriz. Sizi seviyoruz. Ayşe.